קטגוריות
פתיחת התחרות

פרס עינת 2020 יוצא לדרך

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז"ל מכריזות בזאת על "פרס עינת" – תחרות סיפורים קצרים בז'אנר הספרות הספקולטיבית, במטרה לעודד יצירה ישראלית מקורית.


התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים, שיתקיים השנה בחול המועד סוכות, 6-8 באוקטובר 2020, בסינמטק תל אביב ובאשכול הפיס הצמוד אליו. אנו מזמינים אתכם לכתוב סיפור קצר באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. על הסיפורים לעסוק בנושא "בחירות". הזוכים יוכרזו במהלך פסטיבל אייקון ושלושת הסיפורים המצטיינים יזכו בפרסים כספיים: 1,500 שקל למקום הראשון, 1,000 שקל למקום השני, ו-500 שקל למקום השלישי.


גם השנה יתקיים במסגרת פרס עינת מסלול תחרות נוסף שמיועד לבני נוער. נערים ונערות עד גיל 18 שיגישו סיפור לתחרות יוכלו לבחור אם להשתתף במסלול התחרות הרגיל או להעדיף על פניו את המסלול המיוחד לצעירים. סיפורים שיישלחו לתחרות הצעירים ייבחנו מול סיפוריהם של בני נוער אחרים והשופטים יונחו להתחשב בעת בחינת הסיפור ושיפוטו בגילם של המשתתפים. מחבר הסיפור המצטיין במסלול הצעירים יזכה בפרס כספי.


פרטים נוספים וכללי התחרות המלאים נמצאים בתקנון הפרס. משלוח הסיפורים לתחרות פירושו הסכמה לכללי התקנון. למען הסר ספק, תקנון הפרס הרגיל חל גם על המשתתפים במסלול הצעירים, בשינויים המתחייבים.

המועד האחרון להגשת הסיפורים: 31 ביולי 2020.


על הסיפורים להיות באורך של 5,000-1,500 מילה ולעסוק בנושא "בחירות". לא יתקבלו סיפורים שפורסמו בעבר בכל מדיום שהוא או שהוגשו לתחרות בעבר.


את הסיפורים יש להגיש להנהלת התחרות, בטופס המצורף בלבד. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון הם יועברו את צוות השופטים ויפורסמו באתר ללא שם הכותב. לשאלות ניתן לפנות למנהלת התחרות במייל:pras.einat@gmail.com .

שימו לב: הגשת הסיפורים גם השנה (בשני המסלולים) תתבצע באמצעות טופס ההגשה, ולא במייל.
להגשת סיפורhttps://forms.gle/J52vBLNehvy6gFNP8:

אז הפשילו שרוולים והתחילו לכתוב. בהצלחה!

4 תגובות על “פרס עינת 2020 יוצא לדרך”

למה התאריך הגשה השנה הוא עד סוף יולי, ולא עד אמצע אוגוסט כמו שנה שעברה?

היי אמי,
התאריך מוקדם יותר מפני שהתחרות נפתחה כחודש מוקדם יותר. למעשה יש בפועל יותר זמן לכתיבה.

בוודאי שיש השנה פסטיבל אייקון!
הוא יתקיים במרחב וירטואלי וישודר אונליין.

סגור לתגובות.