קטגוריות
הודעות פתיחת התחרות

נפתחה תחרות הסיפורים הקצרים ע"ש עינת פלג ז"ל לשנת 2010

אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז”ל מכריזות בזאת על תחרות סיפורים מקוריים בתחום הספרות הפנטסטית והספקולטיבית: מדע בדיוני, פנטסיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, המתקיים בחול המועד סוכות, ואשר ייערך השנה ב"אשכול פיס תל-אביב, רח' שפרינצק 4 בסמוך לרחוב הארבעה, בתאריכים 26-28 בספטמבר 2010. הסיפורים המוגשים יעסקו בנושא הפסטיבל, כפי שייקבע מדי שנה. נושא פסטיבל אייקון לשנת 2010 הוא ”מבעד למראה".
תוצאות התחרות יוכרזו במהלך פסטיבל "אייקון 2010: מבעד למראה", ומחברי שלושת הסיפורים המצטיינים יזכו בפרסים כספיים.

השנה יפתח לראשונה במסגרת פרס עינת מסלול תחרות נוסף המיועד לבני נוער. נערים ונערות עד גיל 18 המגישים סיפור לתחרות יוכלו לבחור אם להשתתף במסלול התחרות הרגיל או לצאת ממנה ולהעדיף את המסלול המיוחד לצעירים. סיפורים שיישלחו לתחרות הצעירים ייבחנו מול סיפוריהם של בני נוער אחרים והשופטים יונחו להתחשב בגילם של משתתפי המסלול בעת בחינת הסיפור ושיפוטו. מחבר הסיפור המצטיין במסלול הצעירים יזכה בפרס כספי. הסיפורים שיגיעו למקום השני והשלישי יזכו את מחבריהם בפרסי ספרים מסדרת "גרף צעיר", מתנת "הוצאת גרף", ביניהם "הפירמידה האדומה" מאת ריק ריירדן, סדרת "פרסי ג׳קסון והאולימפיים" מאת ריק ריירדן, "הבריון של ארצ׳ר" מאת דיאנה ווין ג׳ונס ו-"סבריאל" מאת גארת׳ ניקס.

פרטים נוספים וכללי השתתפות ניתן למצוא בתקנון הפרס באתר זה. משלוח סיפור לתחרות מהווה הסכמה לכללי התקנון. למען הסר ספק, תקנון הפרס הרגיל חל גם על המשתתפים במסלול הצעירים, בשינויים המתחייבים.
את הסיפורים ניתן להגיש עד 15 באוגוסט 2010, בשעה 23:00.
את הסיפורים יש לשלוח בדואל בלבד, להנהלת התחרות, בכתובת pras.einat@gmail.com. חובה לציין שם, דרכי התקשרות ולאיזה מסלול הסיפור מיועד (רגיל/צעירים). אם הסיפור מיועד למסלול הצעירים, יש לציין גם את גיל הכותב. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון, הם יועברו אל צוות השופטים, ויפורסמו באתר ללא שם הכותב.

השופטים בפרס עינת השנה הם: ורד טוכטרמן (יו"ר צוות השופטים), יואב אבני ורוני גלבפיש.