קטגוריות
פתיחת התחרות

פרס עינת 2013 יוצא לדרך

אגודה ישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז"ל מכריזות בזאת על פתיחת ההגשות לפרס עינת 2013, תחרות סיפורים קצרים בז'אנר הספרות הספקולטיבית המיועדת לעודד יצירה ישראלית מקורית. התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים. הפסטיבל יתקיים השנה בחול המועד סוכות, 22–24 בספטמבר 2013, באשכול פיס, תל אביב.

אנו מזמינים אתכם לכתוב סיפור קצר בז'אנר הספקולטיבי: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. הזוכים יוכרזו במהלך פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים, ושלושת המקומות הראשונים יזכו בפרסים כספיים.

גם השנה ייפתח מסלול תחרות נוסף במסגרת פרס עינת, המיועד לבני נוער. נערים ונערות עד גיל 18 המגישים סיפור לתחרות יוכלו לבחור אם להשתתף במסלול התחרות הרגיל או במסלול המיוחד לצעירים. סיפורים שיישלחו לתחרות הצעירים ייבחנו מול סיפוריהם של בני נוער אחרים והשופטים יונחו להתחשב בגילם של הכותבים בעת בחינת הסיפור. מחבר הסיפור המצטיין במסלול הצעירים יזכה גם הוא בפרס כספי.

פרטים נוספים וכללי התחרות נמצאים בתקנון הפרס. משלוח הסיפורים לתחרות מהווה הסכמה לכללי התקנון. תקנון הפרס הרגיל חל גם על המשתתפים במסלול הצעירים, בשינויים המתחייבים.

התאריך האחרון להגשת הסיפורים הוא 29.8.13 בשעה 23:59

על הסיפורים להיות באורך של 1500–5000 מילה ולעסוק בנושא "זהויות". לא יתקבלו סיפורים שפורסמו בעבר.

את הסיפורים יש להגיש להנהלת התחרות בדוא"ל בלבד: pras.einat@gmail.com. יש לציין דרכי התקשרות (כתובת דוא"ל ומספר טלפון) ולציין לאיזה מסלול מיועד הסיפור. אם הסיפור מיועד למסלול הצעירים, יש לציין את תאריך הלידה של הכותב/ת. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון הם יועברו אל צוות השופטים ויפורסמו באתר ללא שמות המחברים.

שופטות התחרות הן ורד טוכטרמן, יולי מיכאל וליטל וויינבאום.

לפרטים נוספים לחצו לייק בפייסבוק, או כתבו להנהלת התחרות.

וכעת, כל שנותר הוא להפשיל שרוולים ולהתחיל לכתוב. בהצלחה!

18 תגובות על “פרס עינת 2013 יוצא לדרך”

היי עדו. עדיין לא הספקנו להעלות אל האתר החדש את הסיפורים משנים קודמות. אני מקווה שזה יקרה בקרוב, אנחנו נעדכן כאשר זה יקרה.

אני מציעה לשים בתחתית של כל סיפור אפשרות להוסיף תגובות, כמו פה. ככה הכותבים ידעו מה חושבים על הסיפור שלהם ויהיה דיאלוג באתר.

היי נטלי. תודה על ההצעה, אנחנו נחשוב על זה כאשר נעלה את הסיפורים עם סגירת ההגשות.

זאת בעיה, כי מהתגובות יהיה קל מאד להבין מיהם הסופרים – אם הם מוכרים וידועים .

לדעתי הכותבים ידעו לכבד את עצמם ואת התחרות בכדי לשמור על אנונימיות גם אם זה יאלץ אותנו להמנע מלהגיב על סיפור מפרי מקלדתנו,. אחרי הכל ברגע שאנו משתתפים בתחרות אנו מאשרים שאנו מקבלים על עצמנו את הצורך באנונימיות. מי שמגיע לתחרויות כתיבה על פי רוב יודע לשלוט במילים הכתובות שלו.
היכולת לפתח שיג ושיח מסביב לסיפורים תעלה גם את הרצון לקרוא באמת לעומק את כולם ומן הסתם תוכל להאיר גם לכותבים וגם לקוראים. הרווח יהיה של כולם.
אני בהחלט בעד.

לא כתבתי שהכותבים יחשפו את זהותם. (האמת היא שיש סיפורים שאפשר לדעת מי כתב אותם לפי הסגנון) , פשוט ברגע שמנהלים התכתבות נחשפים פרטים מזהים 'על הדרך' .

אני נגד אפשרות לתגובות.
א. גם אם הסופרים עצמם לא יגיבו, יתכן שחבריהם ואוהדיהם יגיבו תגובות אוהדות רבות . כותבים פחות מקושרים – לא יקבלו תגובות. למעשה תיווצר מעין תחרות לייקים. התוצאה של זה עלולה להיות סילוף/עיוות של מידת האהדה לסיפור. ככלל – תחרויות לייקים אינן הוגנות.
ב. למרבה הצער טוקבקים עם תגובות מתלהמות ומעליבות אינם דבר נדיר, וטוקבקים שכאלה עשויים להיות מאוד מעליבים, וגם להעכיר את איכות התחרות.
ג. לגבי הטיעון של עדו – ברוב המקרים בלתי אפשרי לזהות כותב לפי הסגנון שלו. לאחרונה ג'יי קיי רולינג הוציאה ספר בשם בדוי, ואף אחד לא הבחין בכך, כולל מבקרים ספרות.

תחרות לייקים או לא, בסופו של דבר השופטים הם אלה שמחליטים לפי רמת הכתיבה ולא לפי כמות החברים של הכותב, ובזמן שעובר אני בטוח שחלק מהכותבים יהיו מעוניינים לשמוע מה הדעה של אנשים אחרים על הסיפור שלהם

היי,
האם לאחר שליחת המייל עם הסיפור צריכה להגיע הודעת תגובה בדבר אישור שהסיפור התקבל לתחרות, או שאני יכולה להניח שהסיפור התקבל, גם אם לא קיבלתי אישור כזה?

את יכולה להניח בבטחה שהסיפור התקבל במייל.
אם הסיפור לא עומד בתנאי התקנון, הודעה תישלח אלייך.

האם ניתן להגיש את הסיפור שלי היום, ב-30 באוגוסט, פחות מיממה לאחר המועד האחרון? (יש לי באמת סיבה/תירוץ מדוע לא הגשתי אתמול…)

הי.
אני מחכה לקרוא את הסיפורים.
האם מפרסמים אותם פה או רק את אלו שזוכים?

היי

כל הסיפורים המשתתפים בתחרות יעלו בימים הקרובים לאתר.
יהיה ניתן לקרוא אותם וגם להצביע לחביב הקהל.
כל הפרטים בקרוב. אפשר לעקוב אחרי ההעדכונים כאן באתר או בפייסבוק.

הגשתי את הסיפור שלי ב29.8 כלומר היום האחרון, בשעות הבוקר. איך אני יכול לדעת בודאות שהוא התקבל במערכת? לא קיבלתי שום תגובה מאז

היי אור

אלא אם כן יש בקשה מפורשת, אישור בדרך כלל נשלח רק לאחר בדיקה שהסיפור עומד בתקנון. זה לוקח יום-יומיים כאשר בימים האחרונים של התחרות, מטבעו, יש לחץ גדול יותר.
היום נשלחו האישורים האחרונים במייל, אם מישהו לא קיבל היום אישור אז כנראה הסיפור שלו לא הגיע.

בהצלחה!
הדס

אם תיפתח תחרות חביב הקהל, עדיף שהיא תיפתח רק לאחר שהזוכים יקבעו על ידי השופטים. כך דעתם של השופטים לא תוטה, וכך לא יקופחו כותבים שאין להם גדודי חברים שיכולים להגיב בעדם.

מסכימה. תחרויות לייקים ותחרויות חביב הקהל הן לא הוגנות. במקום לראות למי יש יותר חברים, צריך לראות למי יש יותר כישרון.

סגור לתגובות.