קטגוריות
פתיחת התחרות

פרס עינת 2021 יוצא לדרך

האגודה הישראלית למדע בדיוני ולפנטסיה ומשפחתה של עינת פלג ז"ל מכריזות בזאת על "פרס עינת" – תחרות סיפורים קצרים בז'אנר הספרות הספקולטיבית, במטרה לעודד יצירה ישראלית מקורית.

התחרות נערכת מדי שנה לקראת פסטיבל אייקון, הפסטיבל השנתי למדע בדיוני, פנטזיה ומשחקי תפקידים, שיתקיים השנה בחול המועד סוכות,22-23  ו-26 בספטמבר 2021, בסינמטק תל אביב ובאשכול הפיס הצמוד אליו. לתחרות יוגשו סיפורים קצרים באחד מהז'אנרים הספקולטיביים: מדע בדיוני, פנטזיה, היסטוריה חלופית, ריאליזם מאגי, אימה על-טבעית ודומיהם. על הסיפורים לעסוק בנושא "התפתחות". עשרת הסיפורים הזוכים יוכרזו במהלך פסטיבל אייקון. שלושת הסיפורים שיגיעו למקומות הראשונים יזכו בפרסים כספיים: 1,500 שקל למקום הראשון, 1,000 שקל למקום השני, ו-500 שקל למקום השלישי.

גם השנה יתקיים במסגרת פרס עינת מסלול תחרות נוסף שמיועד לנוער (עד גיל 18). במסלול זה הסיפור יישפט מול סיפורים שכתבו בני ובנות נוער, והשיפוט ייתחשב בגיל המשתתף או המשתתפת. 

ניתן כמובן לבחור להגיש סיפור לתחרות הרגילה במקום למסלול המיוחד לנוער, ולהישפט מול סיפורים שכתבו בוגרים ובוגרות. הסיפור המצטיין במסלול הנוער יזכה בפרס כספי.

פרטים נוספים וכללי התחרות המלאים נמצאים בתקנון הפרס. משלוח הסיפורים לתחרות פירושו הסכמה לכללי התקנון. למען הסר ספק, תקנון הפרס הרגיל חל גם על משתתפים ומשתתפות במסלול הנוער, בשינויים המתחייבים.

המועד האחרון להגשת הסיפורים: 14 באוגוסט 2021.

על הסיפורים להיות באורך של 5,000-1,500 מילה ולעסוק בנושא "התפתחות". לא יתקבלו סיפורים שפורסמו בעבר בכל מדיום שהוא או שהוגשו לתחרות בעבר.

את הסיפורים יש להגיש להנהלת התחרות, בטופס המצורף בלבד. לאחר בדיקת הסיפורים ואישור עמידתם בתקנון הם יועברו את צוות השיפוט ויפורסמו באתר ללא שם הכותב או הכותבת. לשאלות ניתן לפנות למנהלת התחרות במייל:pras.einat@sf-f.org.il .

שימו לב: הגשת הסיפורים גם השנה (בשני המסלולים) תתבצע באמצעות טופס ההגשה, ולא במייל.

להגשת סיפור:  https://forms.gle/9ArESVhiH6kHQGx57

קדימה, להפשיל שרוולים ולכתוב! בהצלחה!

2 תגובות על “פרס עינת 2021 יוצא לדרך”

שלום, מה הנושא של התחרות? פה כתוב "בחירות" ובאתר הפסטיבל של אייקון כתוב "התפתחות".
מה הנושא הרשמי של התחרות?

סגור לתגובות.